اینفلوئنسرها برای ارسال عکس های Blackface در حمایت از موضوع زندگی سیاه مورد گلایه قرار می گیرند

اینفلوئنسرها برای ارسال عکس های Blackface در حمایت از موضوع زندگی سیاه مورد گلایه قرار می گیرند

Blackface ، استفاده از آرایش سیاه برای به تصویر کشیدن یک فرد سیاه پوست ، به طور گسترده ای یک عمل توهین آمیز با سابقه نژادپرستانه در ایالات متحده تلقی می شود. شخصیت های اینستاگرام در چندین کشور پوست خود را تیره کرده اند تا از اعتراضات ضد نژادپرستی جورج فلوید حمایت کنند – فقط برای اینکه متهم به خود نژادپرست باشند.

چندین تأثیرگذار در اینستاگرام به دلیل خراب کردن سیاه مشروب در آنچه که به نظر می رسد تلاشی اشتباه برای موضع گیری در برابر نژادپرستی بوده است ، تحت آتش قرار گرفته اند.

با توجه به سابقه بحث برانگیز این تمرین در ایالات متحده ، یک هنرمند لهستانی که به دست سنت هوکس رفته است ، تصاویری از تصاویر سیاهپوست را که به عنوان یک ژست ناشنوا خوانده شده است ، گردآوری کرده است.

تأثیر گذاران در تصاویر از آسیا ، آفریقا و اروپای شرقی بودند. به عنوان مثال ، تانیا صالح خواننده لبنانی تصویری از خودش را با آنگلا دیویس به سبک افرو و پوست تیره ، در کنار عنوان منتشر کرد: “ای کاش سیاه بودم ، امروز بیش از هر زمان دیگری … ارسال عشق و پشتیبانی کامل من به مردم. که خواستار برابری و عدالت برای همه نژادها در هر نقطه جهان است. “

پس از دریافت عکس العمل در عکس ، صالح به خط دفاعی رفت و حاضر به عذرخواهی نشد. خواننده گفت در بیانیه که او “به معنای مسخره کردن مردم سیاه پوست به هیچ وجه” نبود و همه “بت های او در رقص و موسیقی سیاه است”.

مدل هندی رشمی مان که در حمایت از Black Lives Matter صورت خود را به رنگ مشکی نقاشی کرده بود ، مجبور به عذرخواهی شد و دو Instagrammers دیگر که در پست اصلی ذکر شده بودند ، حساب های خود را خصوصی کردند.

سنت هوکس نوشت: “این نگران کننده است که ما هنوز باید به مردم در مورد تاریخ نژادپرستانه و دردناک سیاهپوست آموزش دهیم.” “ما نباید در سال 2020 این گفتگو را انجام دهیم.”

Blackface به اوایل قرن نوزدهم برمی گردد ، هنگامی که هنرمندان سفید پوست کلیشه های اغراق آمیز از سیاه پوستان را با استفاده از آرایش تئاتر سیاه به عمل آوردند.

Blackface به طور گسترده در ایالات متحده و اروپا به عنوان نژاد پرست قلمداد می شود و تعدادی از افراد مشهور و مارک های تجاری در گذشته به دلیل پوشیدن آرایش مشکی یا قهوه ای خود را به دردسر انداخته اند تا شبیه افرادی با پوست تیره باشند (نخست وزیر کانادا جاستین ترودو). شاید پردرآمدترین مورد). به نظر می رسد که در خاورمیانه ، جایی که هنوز هم در صنعت سرگرمی اصلی جریان دارد ، کمتر اتفاق نظر وجود دارد.

هزاران نفر در هفته های اخیر برای نشان دادن همبستگی در اعتراض به مرگ جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس ، به خیابانها و رسانه های اجتماعی در ایالات متحده و جاهای دیگر رفته اند. این اعتراضات ، که در ابتدا خواستار پایان دادن به وحشیگری پلیس بود ، به سرعت در جنبش وسیع تری برای عدالت نژادی شکل گرفت و انگیزه ای برای مبارزات مربوط به زندگی سیاه ایجاد کرد.