ایلان ماسک پس از دادن توصیه های موشک سازی به دانشمندان موشک روسی ، ترول کرد

ایلان ماسک پس از دادن توصیه های موشک سازی به دانشمندان موشک روسی ، ترول کرد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

بزرگ پیشه و پیشگام شرکت فضایی خصوصی متولد آفریقای جنوبی از یک فرقه گسترده پیروی آنلاین برخوردار است ، طرفداران او را به عنوان یک رهبر بینایی می بینند که بشریت را به مریخ می برد. دیگران بیشتر بدبین هستند.

توئیت کردن ایلان ماسک بار دیگر توجه رسانه ها را به خود جلب کرد ، این بار پس از آنکه به دانشمندان موشک روسی توصیه هایی در زمینه طراحی یک موشک نیمه قابل استفاده مجدد جدید معروف به Amur SPG ارائه داد.

ماسک در پاسخ به توییتی در مورد موشک جدید روسی ، که انتظار می رود طراحی آن در ماه سپتامبر به پایان برسد ، و انتظار می رود بارگیری بین 10.5 را آغاز کند ، نوشت: “این مسیر خوبی است ، اما من توصیه می کنم که برای استفاده مجدد کامل استفاده شود.” و از سال 2026 به 12 تن فضا می رسد.

صدای جنجالی ماسک بلافاصله توسط ده ها نفر از طرفداران (و دختران) پاسخ داده شد ، از او س askingال می پرسید مربوط به آینده سفرهای فضایی و Dogecoin، التماس او آثار هنری خود را به فضا بفرستند، و حتی اظهار داشت که مهندسان موشک روسیه “ردپای” او را دنبال می کنند.

با این حال ، همه به یک اندازه هیجان زده نبودند ، بعضی از آنها به میلیاردر یادآورد اشکالاتی که هنوز در طراحی موشک استارشیپ SpaceX استفاده نشده است ، که باعث می شود آن را منفجر کند ، در حالی که دیگران به او یادآوری کردند که روسیه تجربه زیادی در مورد بازگشت فضاپیماهای قابل استفاده مجدد دارد تا دهه 1980 ، از جمله موشک کاملاً قابل استفاده مجدد Energia II Uragan و موشک بالابر سنگین و شاتل فضایی نیمه قابل استفاده مجدد Energia-Buran که معروفاً به فضا شلیک کردند و در حالت کاملاً اتوماتیک در سال 1988 با خیال راحت به زمین بازگشتند.

برخی دیگر اظهار داشتند که میلیاردر باید از نبوغ خود نه تنها برای پروژه های فضایی بلکه برای بهتر ساختن زندگی روی زمین استفاده کند.

برخی از کاربران روسی از اظهارنظرهای ماسک احساس خفیف کردند ، یکی اظهار داشت که وی باید “ابتدا به سطح ما رشد کند و فقط پس از آن شروع به مشاوره کند.” “چگونه کسی می تواند مشاوره دهد وقتی موشک های خود در حین پرتاب مدام منفجر شوند؟” دیگری طعنه زد.

با این حال ، برخی دیگر به دفاع از بزرگان پرداختند ، با اینكه یك كاربر گفت ماسك “هیچ كاری علیه روسیه انجام نمی دهد و كاملاً با آن دلسوز است” و Roscosmos روسیه باید با او همکاری كند.

توییت ماسک اولین باری نیست که میلیاردر درباره موشک Amur SPG اظهار نظر می کند. سال گذشته ، او به طور مشابه پیشنهاد کرد که استفاده مجدد کامل باید هدف باشد ، و راکت های بزرگتری را برای ایجاد صرفه اقتصادی ارائه داد.

انتظار می رود SPG آمور جایگزین Soyuz-2 شود ، این وسیله نقلیه پرتاب سه مرحله ای اسب بخار است که بیش از پنجاه سال صدها محموله و خدمه سرنشین را با خیال راحت به فضا برده است و از آن زمان تاکنون 100 درصد سابقه ایمنی پرواز انسان داشته است 1971

همراه با SPG آمور ، که توسط مرکز موشکی و فضایی Progress مستقر در سامارا ساخته شده است ، طرح های موشکی قابل استفاده مجدد تا حدی یا کاملاً قابل استفاده مجدد توسط بنیاد روسیه برای پروژه های تحقیقاتی پیشرفته در صنعت دفاع و بخش هوافضا S7 –a در حال توسعه است. شرکت هواپیمایی روسیه. Blue Origin ایالات متحده و چندین شرکت در اروپا و چین نیز در حال کار بر روی فناوری موشک های قابل استفاده مجدد هستند.