ایران ماهواره نظامی را راه‌اندازی شد که در ماه ژانویه آماده اهداف آمریکا شد

ایران ماهواره نظامی را راه‌اندازی شد که در ماه ژانویه آماده اهداف آمریکا شد

در این قسمت از فیلم “ساعت بحرانی” ، دکتر ویلمر لئون با کالب مائوپین ، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی همراه است که پوشش خود را بر سیاست های خارجی ایالات متحده و سیستم جهانی سرمایه داری انحصاری و امپریالیسم متمرکز می کند.

جمعه: این یعنی ساعت پنل!

واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد: “پس از ارائه یكی از پنج شنبه ها ، كه در مورد ضد عفونی كننده هایی كه می توانند ویروس كرونا ویروس را بر روی سطوح و هوا بكشند ، لمس كرد ، رئیس جمهور ترامپ در مورد این سوال كه آیا این مواد شیمیایی می توانند برای مبارزه با ویروس درون بدن انسان استفاده شوند ، تأكید كرد. ترامپ در جلسه مطبوعاتی روز پنجشنبه گفت: “من ضدعفونی كننده را می بینم كه آن را در یك دقیقه و یك دقیقه از بین می برد.” “و آیا راهی وجود دارد که بتوانیم با تزریق داخل ، یا تقریباً تمیز کردن ، چنین کاری انجام دهیم؟ از آنجا که می بینید داخل ریه ها می شود و تعداد قابل توجهی در ریه ها ایجاد می کند ، بنابراین جالب است که آن را بررسی کنید. “” من از این موضوع می خندیدم ، اما نگران هستم که کسی این سؤال را بشنود و فکر کند اشکالی ندارد. برای نوشیدن لیسول یا سفید کننده یا برخی از مواد ضد عفونی کننده دیگر. این نیست. انجام ندهید. اگر مسخره نباشد ، مسخره و خطرناک است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز چهارشنبه اعلام كرد كه نخستین ماهواره این كشور را با استفاده از یك حامل غزلی – یا “مسنجر” برای مدارك در مدار قرار داده است. هیچ جزئیاتی در مورد آن سیستم حامل مشخص نیست. در همین حال ، یک سرخط روز چهارشنبه رویاهای مشترک آمده است: “در میان نارسایی های COVID-19 ، ترامپ تهدید می کند که جنگ را به منظور” شلیک “قایق های ایرانی”. این استقرار ماهواره چقدر قابل توجه است و آیا ما قبلاً این فیلم را دیده ایم؟ چرا به آن حادثه خلیج تونکین خوانده شد؟ الجزیره روز چهارشنبه گزارش داد: “ایران اعلام کرده است که پس از ماهها ناکامی ، اولین ماهواره شناسایی کشور را با موفقیت راه اندازی کرد.” اولاً ، آیا ایران به عنوان یک ملت مستقل از حق خود برخوردار است؟ الجزیره خاطرنشان کرد: “ایران تأکید می کند که قصد دستیابی به سلاح های هسته ای را ندارد و می گوید فعالیت های هوافضا آن صلح آمیز است و مطابق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.”

رویترز گزارش داد: “میسوری روز سه‌شنبه نخستین ایالت آمریكا بود كه از دولت چین در مورد رسیدگی به آن با استفاده از كرو ویروس شکایت كرد و گفت كه پاسخ چین به شیوع این شهر كه در شهر ووهان منشأ گرفته ، خسارات اقتصادی ویرانی را به این ایالت وارد كرده است.” آیا این نمونه کامل یک دعوای بی پروا است که هیچ شایستگی قانونی و هیچ پایه ای در قانون یا واقعیت ندارد؟ آیا این متحدین رئیس جمهور دونالد ترامپ روابط عمومی ضد چین را به سمت ارتفاعات جدید پوچ سوق می دهند ، یا می تواند چیزی در اینجا باشد؟

ProPublica در 2 آوریل گزارش داد: “داده های ایالتی نشان می دهد که نیویورک برای تهیه تجهیزات حیاتی ، از جمله تقریبا 250،000 دلار برای نشانگرهای حیاتی ، مبلغ عظیمی را پرداخت می کند. معمولاً قوانینی در مورد افزایش قیمت ها اعمال نمی شوند.” تقاضا برای وسایل و تجهیزات پزشکی ، ایالت نیویورک برای دستکش هایی که به طور معمول کمتر از یک نیکل و هر کدام به اندازه 7.50 دلار برای ماسک ها هزینه می کند ، 20 سنت پرداخت کرده است ، تقریباً 15 برابر قیمت معمول است و برای پمپ های تزریق ، بیش از 2،795 دلار پرداخت می شود. و دو برابر نرخ معمولی. و 248.841 دلار برای یک دستگاه پرتوی اشعه ایکس که به طور معمول با 30،000 تا 80،000 دلار به فروش می رسد. “

واشنگتن پست روز پنجشنبه گزارش داد: “وقتی که برایان کامپ (ج) رئیس جورجیا این هفته اعلام غافلگیرانه ای مبنی بر بازگشایی بسیاری از مشاغل خود در طی روزها انجام داد ، سؤالات ذهن صاحبان رستوران ها را در سراسر ایالت جلب کرد.” لاس وگاس ، نوادا ، با مسئله مشابهی روبرو است ، همانطور که شهردار کارولین گودمن روز چهارشنبه با اندرسون کوپر CNN صحبت کرد و خواستار گشایش مجدد کازینوها در این شهر شد. این چقدر خطرناک است؟

واشنگتن پست روز پنجشنبه گزارش داد: “مجلس پنجشنبه پس از عمیق شدن بحران بیکاری ، بسته بسته هزینه 484 میلیارد دلاری را تصویب کرد ، تصویری واضح از چگونگی ادامه سیاست گذاران در تلاش برای نجات اقتصاد ناآرام در میان ناامیدی در حال رشد.” “انتظار می رود رئیس جمهور این قانون را امضا کند ، اما بحث در مورد آنچه در آینده انجام می شود آغاز شده است.” آیا قانونگذاران واقعاً تلاش می کنند ، یا اینها باندهای ایدز بیشتر از تلاش برای نجات هستند؟

میهمانان:

Caleb Maupin – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی که توجه خود را به سیاست خارجی ایالات متحده و سیستم جهانی سرمایه داری انحصاری و امپریالیسم متمرکز می کند.

دونالد گلور – رئیس و مدیر عامل شرکت MVG Solutions و MVG Energy

جیم کاواناغ – تحلیلگر سیاسی و مفسران و ویراستار The Polemicist.

دکتر جک راسموس – استاد اقتصاد و سیاست کالج سنت مری در کالیفرنیا و نویسنده کتاب جدید “معضل نئولیبرالیسم: سیاست اقتصادی ایالات متحده از ریگان تا ترامپ”.

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم


پاسخی بگذارید