ایران سالگرد مرگ ژنرال قاسم سلیمانی را گرامی می دارد

ایران سالگرد مرگ ژنرال قاسم سلیمانی را گرامی می دارد

در 3 ژانویه ، یک حمله هوایی به دستور ترامپ ، قاسم سلیمانی ، یکی از برجسته ترین شخصیت های نظامی در ایران و چند نفر دیگر از اعضای سپاه پاسداران ایران در حومه بغداد را کشت. این حمله روابط متشنج بین ایران و ایالات متحده را تشدید کرد ، زیرا هر دو کشور نزدیک به درگیری آشکار بودند.

روز یکشنبه یک سالگی ترور قاسم سلیمانی ، فرمانده ارشد نظامی ایران در ایالات متحده است که در جنگ علیه داعش * و دیگر گروه های تروریستی به دولت های عراق و سوریه کمک می کرد. مراسم گرامیداشت در شهر کرمان سلیمانی برگزار شد ، حامیان ژنرال نیز برای بزرگداشت وی در عراق ، سوریه ، لبنان و یمن گردهم آمدند.

سلیمانی شخصیتی محبوب در زادگاه خود ایران بود ، به طوری که گفته می شود محبوبیت وی از حامیان نظام جمهوری اسلامی اسلامی این کشور فراتر رفته است ، به دلیل بهره برداری از مبارزه با افراط گرایان جهادی در سوریه و عراق در کنار دولت سکولار سوریه ، شبه نظامیان شیعه و سنی ، کردها ، و حتی ، به طور غیر مستقیم ، ایالات متحده و متحدان ائتلاف آن. به دنبال ترور وی در 3 ژانویه 2020 ، رسانه های آمریکایی وی را به عنوان معادل فرمانده عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه ، رئیس ستاد مشترک ستاد ، یا حتی وزیر دفاع آمریکا توصیف کردند.

ابومهدی المهندیس ، فرمانده ارشد شبه نظامی شیعه متحد بغداد و چند تبعه دیگر عراقی و ایرانی در کنار سلیمانی در این حمله کشته شدند.

اعتصاب به سلیمانی توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا آغاز شد و وی قتل را با گفتن اینكه ایران قصد حمله به چهار سفارتخانه آمریكا از جمله در بغداد را دارد ، توجیه كرد. ایران با حملات موشکی محدود به دو پایگاه در عراق که سربازان آمریکایی در آن قرار دارند ، به این ترور پاسخ داد. در ابتدا ، کاخ سفید و پنتاگون گفتند که هیچ کس آسیب ندیده است ، اما دومی سرانجام اعتراف کرد که جراحت هایی وجود داشته است و اقدام به افزایش چندین برابری کرد.

* داعش (همچنین به عنوان داعش / داعش / داعش / دولت اسلامی شناخته می شود) یک سازمان تروریستی است که در روسیه و بسیاری از کشورها ممنوع است