ایالات متحده و ایران نزدیک به معامله نبرد آلمان با ایالات متحده بر سر Nordstream 2؛ هائیتی در بحران

ایالات متحده و ایران نزدیک به معامله نبرد آلمان با ایالات متحده بر سر Nordstream 2؛ هائیتی در بحران

تحلیلگران امنیتی پس از کنفرانس وین که به نظر می رسد ایالات متحده و ایران موظف هستند اختلافات خود را در مورد برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) بررسی کنند ، خوشبین هستند.

اسکات ریتر، بازرس سابق اسلحه سازمان ملل در عراق ، برای بحث در مورد ایران به ما پیوست. امضا کنندگان توافق هسته ای ایران روز سه شنبه در وین دیدار کردند و نشانه هایی وجود دارد که ایالات متحده در حال بازگشت به توافق است. همچنین ، اسرائیل خشم خود را در مورد احتمال یک معامله جدید ابراز می کند و گمان می رود در حملات به کشتی های دریایی بازرگان ایرانی نقش داشته باشد.

نیل کلارک، روزنامه نگار و صدا و سیما ، برای بحث در مورد جولیان آسانژ به ما می پیوندد. یازده سال پس از انتشار فیلم قتل جانبی توسط ویکی لیکس که مستندات جنایات جنگی ایالات متحده در عراق بود ، ناشر اطلاعات در زندان بلمرش لنگ می زند و عاملان آن آزاد می روند. همچنین ، کیتلین جانستون می نویسد که آزار و اذیت جولیان آسانژ ادعاهای بلند اخلاقی غرب را جعلی و ریاکارانه نشان می دهد.

تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ، برای بحث در مورد سیاست داخلی به ما می پیوندد. نماینده مجلس سنا حکم داد که اتاق بالا ممکن است حداقل دو بار دیگر از روند آشتی در سال جاری استفاده کند. این به حزب حاکم این امکان را می دهد که از اهریمن عبور کند و قانون را با اکثریت ساده تصویب کند. این فرایند ممکن است برای تصویب لوایح مربوط به زیرساخت ها و اصلاحات مالیاتی بدون رای جمهوری مورد استفاده قرار گیرد.

دن لازار، روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “جنگ اعلام نشده آمریکا” ، برای بحث در مورد پروژه خط لوله Nordstream 2 به ما پیوست. آلمان در حالی که با دولت بایدن بر سر حق تعیین سرنوشت خود می جنگند ، درگیر کشش بین المللی است. به تازگی ، نیروهای ضد روسی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا با شروع کار ارسال کشتی ها و زیردریایی ها برای برهم زدن برنامه زیرساخت های انرژی آلمان ، از قبل پیشروی کرده اند. بسیاری مشکوک هستند که ایالات متحده در سیاست آلمان دخالت کرده و از حزب سبز حمایت می کند.

دکتر ایابو اوباسانجو، استاد کالج ویلیام و مری و دختر اولوسگون اوباسانجو رئیس جمهور سابق نیجریه ، برای بحث در مورد آخرین اخبار ویروس کرونا به ما پیوست. پنج ایالت آمریكا ، نیویورك ، میشیگان ، فلوریدا ، پنسیلوانیا و نیوجرسی ، در حال حاضر 44٪ از موارد مثبت حفره در هفته گذشته را تشکیل می دهند. همچنین ، مسئله گذرنامه های واکسن به عنوان شکاف بعدی حزبی در ایالات متحده در حال ظهور است.

مارک اسلبودا، تحلیلگر روابط بین الملل و امنیت مستقر در مسکو ، برای بحث درباره اوکراین به ما می پیوندد. ملت اروپای شرقی با تهدید به جنگ با روسیه این قاره را در یک وضعیت متشنج فرو برد. بسیاری از آنها مانورهای نظامی مشتی ژاپنی ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را با رفتارهای میخائیل ساکاشویلی ، سیاستمدار گرجی ، که ملت خود را به یک رویارویی فاجعه بار با روسیه در اوستیای جنوبی هدایت کرد ، مقایسه می کنند.

جیمز کری، سردبیر / مالک مشترک Geopoliticsalert.com ، برای بحث در مورد افغانستان به ما پیوست. رئیس جمهور بایدن فاش نمی کند که آیا نیروها را قبل از مهلت اول مه که در مذاکرات قبلی توافق شده است ، از افغانستان بیرون خواهد کشید. بسیاری از تحلیل گران امنیت بین المللی ، شیطنت و ستیزه جویی وزیر امور خارجه وی ، آنتونی بلینکن را به عنوان شاخصی ادامه می دهند و احتمالاً درگیری های بیست ساله را تشدید می کنند.

دن کوالیک، نویسنده ، نویسنده و وکیل ، برای بحث در مورد هائیتی به ما می پیوندد. برتونی دوپونت در آخرین مقاله خود استدلال می کند که “کشور ما قربانی آنچه که باید جنگ امپریالیسم آمریکا علیه هائیتی نامیده شود ، بوده و هست.” وی معتقد است که ملت “در حال فرو رفتن در خشونت و بحران نهادی” است که توسط قدرت های استعمار پیشین آمریکا ، فرانسه و کانادا ایجاد شده است.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم