ایالات متحده دور دیگری از تحریم ها را علیه ایران اعمال می کند

ایالات متحده دور دیگری از تحریم ها را علیه ایران اعمال می کند

مقامات نگران این هستند كه تحریم های جدید آمریكا علیه ایران دسترسی به کالاهای بشردوستانه را قطع كند ، البته این بی رحمانه و غیرانسانی بودن آن نیست.

دکتر سید محمد مرندی، استاد ادبیات انگلیسی و شرق شناسی در دانشگاه تهران ، برای بحث در مورد تحریم های جدید علیه ایران که روز پنجشنبه اعلام شد ، به ما پیوست. دولت ترامپ تحریم های جدیدی را علیه 18 بانک اخیر این کشور اعلام کرد که هنوز تحت تحریم های ثانویه نبوده اند. وزارت خزانه داری توضیح داد که “شانزده بانک ایرانی را به دلیل فعالیت در بخش مالی ایران و یک بانک را تحت مالکیت یا کنترل یک بانک تحریم شده ایرانی تحریم کرده است. علاوه بر این ، اقدام امروز شامل تعیین یک بانک وابسته به ارتش ایران تحت اختیارات ضد منع گسترش خزانه داری است. ” همچنین هشدار می دهد كه مجازات های بانك هایی كه با این بانك های ایرانی تجارت می كنند – كه البته كشورهای اروپایی دقیقاً مورد بررسی قرار خواهند گرفت. این حرکت اساساً کل صنعت مالی ایران را در فهرست سیاه قرار داده و آن را از سیستم مالی بین المللی کوتاه می کند.

مهمان بعدی ما محمد علمی، روزنامه نگار و سردبیر Interregnum ، به ما می پیوندد تا جلسه استرداد جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس و آنچه در انتظار او است را مرور کنیم. جلسه دادرسی آسانژ به پایان رسید و در حال حاضر وکلای دادگستری و دفاعیه یک ماه مهلت دارند تا ادعاهای پایانی را به صورت کتبی به قاضی ونسا بارایسر ارائه دهند که در 4 ژانویه حکم خود را صادر خواهد کرد. ایالات متحده با دوستانش انگلیس ، سوئد و اکوادور همکاری کرد تا در برابر آنها بایستد دشمن آنها آسانژ. و ایالات متحده دقیقاً با دوستان خود چه کرد؟ آنها حق آسانژ را برای محاکمه عادلانه نقض کردند ، سلامتی او را از بین بردند ، شخصیت او را ترور کردند و برای زندانی کردن وی در سلول انفرادی تا پایان عمر تلاش کردند.

آلن مک لئود، نویسنده ، روزنامه نگار ، تحلیلگر رسانه و عضو گروه رسانه ای دانشگاه گلاسگو ، برای بحث در مورد یک خبر BuzzFeed News در این هفته به ما می پیوندد که می گوید مقامات اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده سیاست جدید سریع و سریع تبعیدی را اجرا می کنند که به آنها امکان می دهد حتی بدون اجازه دادرسی در حضور قاضی ، بسیاری از افراد فاقد سند دیگر را دستگیر و تبعید کنید. ما همچنین در مورد چند داستان از MacLeod با عنوان “به دنبال فشار ایالات متحده ، کمک به یمن فقط 25 سنت در روز سقوط می کند” و “ادغام Veolia با اتصال سنگ چخماق ، خصوصی سازی آب را به” واقعیت جهانی “نزدیکتر می کند” و همچنین یک جفت بحث خواهیم کرد. از داستان های بلومبرگ با عنوان “50 ثروتمندترین آمریکایی ارزش 165 میلیون فقیر را دارند” و “موزه ها پیکاسو و وارهول را می فروشند ، برای زنده ماندن از تنوع”.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]