ایالات متحده با تحریم ترکیه FDA آماده می شود تا واکسن COVID-19 جدید را تأیید کند

ایالات متحده با تحریم ترکیه FDA آماده می شود تا واکسن COVID-19 جدید را تأیید کند

علی رغم تحریم های آمریکا علیه ترکیه ، روابط بین ملت ها ممکن است ثابت بماند. این اقدامات چه تأثیری داشته اند؟

دکتر کلارنس لوزان، نویسنده ، فعال ، مدرس و رئیس سابق گروه علوم سیاسی در دانشگاه هوارد ، برای بحث در مورد تحریم ایالات متحده در مورد نهاد اصلی تدارکات دفاعی ترکیه و افسران اصلی آن نهاد ، از جمله رئیس آن ، به ما پیوست. آنها با محدودیت های ویزای ایالات متحده روبرو خواهند شد و دارایی های مالی آنها در ایالات متحده باید مسدود شود. البته این تحریم ها مربوط به خرید سامانه پدافند هوایی روسی S-400 روسیه از دو سال پیش است و مدتهاست که این تحریم ها ادامه دارد – ایالات متحده قبلاً ترکیه را از برنامه F-35 خود خارج کرده بود خرید S-400 ، اما به نظر می رسد که هرگز کافی نبوده است. ظاهراً این تحریم ها برای بازدارندگی ترکیه از خرید هرگونه فناوری دیگر تسلیحاتی از روسیه صورت گرفته است – آیا این اقدامات موثر خواهد بود؟

دکتر یولاندرا هنکوک، متخصص اطفال و داروی چاقی دارای مجوز هیئت مدیره ، برای بحث در مورد آخرین واکسن های COVID-19 به ما می پیوندد. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قصد دارد روز جمعه استفاده از واکسن Moderna را مجاز اعلام کند. این در حالی است که داده های تازه منتشر شده تأیید می کنند که واکسن Moderna’s به شدت از ویروس کرونا محافظت می کند. توزیع 6 میلیون دوز اولیه واکسن می تواند هفته آینده در سراسر ایالات متحده آغاز شود. نیویورک تایمز روز سه شنبه گزارش داد: “بررسی توسط FDA ارزیابی قبلی Moderna را تأیید می کند که واکسن آن در کارآزمایی 30،000 نفر دارای میزان اثر بخشی 94.1 درصد بوده است.” آژانس دریافت: “عوارض جانبی – از جمله تب ، سردرد و خستگی – ناخوشایند بودند اما خطرناک نبودند.” این در شرایطی است که 400 بیمارستان دیگر در سراسر کشور واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را دریافت می کنند روز سه شنبه با ادامه فشار برای محافظت از کارمندان بهداشت و درمان. خانه های سالمندان و مراکز مراقبت طولانی مدت مشاهده واکسن را در اواخر ماه شروع از 21 دسامبر آغاز می کنند.

توسط هر وسیله لازم میزبان شان بلکمن و کریس جنکینز، روزنامه نگار برنده جایزه استراتژیست سیاسی و تهیه کننده مستند برنده جایزه “به دام افتاده: وثیقه نقدی در آمریکا” که در YouTube Originals پخش می شود ، با ما همراه باشید تا در مورد تأثیر ساختار رسانه های سازمانی آمریکا در جوامع فقیر در سراسر کشور و دروغ هایی که در مورد وثیقه نقدی و ضبط دارایی های مدنی به ما گفته شده است. همچنین نگاهی خواهیم داشت به هنری که در حال تغییر نحوه مشاهده بی عدالتی جنایی در ایالات متحده است.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم