ایالات متحده با تجاوز به ایران ، 2020 را آغاز و به پایان رساند

ایالات متحده با تجاوز به ایران ، 2020 را آغاز و به پایان رساند

ایالات متحده 2020 را با ترور سرلشکر برجسته ایرانی قاسم سلیمانی آغاز کرد و آن را با تجمع گسترده نظامی و تهدیدهای جنگ همه جانبه به پایان رساند.

کالب موپین، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ، برای گفتگو در مورد سیاست خارجی ایالات متحده به ما می پیوندد. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، بار دیگر بر طبل های نومحافظه کاران جنگ علیه ایران ضربه می زند ، زیرا وی این کشور را مسئول حمله موشکی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد می داند. تجمع گسترده نظامی در منطقه خلیج فارس می تواند نشان دهنده طرحی برای دور زدن برنامه رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن برای ورود مجدد به توافق هسته ای ایران با شروع جنگ قبل از آغاز به کار باشد. همچنین ، ما در مورد موفقیت و آینده برنامه های رفع فقر چین بحث می کنیم.

دکتر جک راسموس، استاد بخشهای اقتصاد و سیاست در کالج سنت ماری کالیفرنیا ، برای بحث در مورد اقتصاد ایالات متحده به ما می پیوندد. علی رغم اینکه کنگره هنگام کار بر روی تسکین اقتصادی برای مردم روزمره آمریکایی ناامیدانه گم و بن بست به نظر می رسد ، مجلس نمایندگان با اتحاد در وتو دو حزب برای آخرین لایحه هزینه های دفاع ، و مجلس سنا به زودی رای گیری خواهد کرد. در همین حال ، بررسی محرکهای 2000 دلاری تقریباً با مرگ سنا به شدت محافظه کار روبرو است. سناتور برنی سندرز (I-VT) قول داد که حق وتو دفاعی را تا زمان رای گیری درباره افزایش محرک منجمد کند ، اما دموکرات ها برای دور زدن برنامه او به جمهوری خواهان پیوستند.

دان کوالیک، وکیل ، استاد و نویسنده ، برای بحث در مورد سیاست های ایالات متحده در قبال ایران ، روسیه و ونزوئلا به ما می پیوندد. کوالیک رزومه منحصر به فردی برای نوشتن کتاب در مورد هر یک از موضوعاتی دارد که در این بحث به آن خواهیم پرداخت: “نقشه سرنگونی ونزوئلا: چگونه ایالات متحده کودتا برای نفت را ترتیب می دهد”. “طرح حمله به ایران: چگونه سیا و دولت عمیق برای توهین به ایران توافق کردند”؛ و “طرح توطئه گوسفند روسیه: چگونه سیا و دولت عمیق برای توهین به پوتین توافق کردند.”

دنی هایپهونگ، نویسنده و همکار گزارش Black Agenda ، با هم همکاری می کنند مارگارت کیمبرلی، سردبیر و ستون نویس ارشد گزارش Black Agenda Report و نویسنده “پیش داوری: آمریکای سیاه و روسای جمهور” برای بحث در مورد اصلی ترین اخبار هفته. دو عضو جدید مجلس نمایندگان ایالات متحده از فاش کردن اینکه آیا از نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان (D-CA) برای یک دوره دیگر حمایت می کنند خودداری می کنند. همچنین ، دموکرات های سنا با همکاران حزب جمهوری خواه خود متحد شده اند تا برنامه سندرز برای منجمد کردن حق لایحه وتوی هزینه های دفاعی تا انتظار رأی در مورد افزایش بررسی های محرک درخواست شده توسط ترامپ را خراب کنند.

دن لازار، روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی” می پیوندد جیم کاوانا، نویسنده در The Polemicist و CounterPunch ، برای صحبت در مورد سیاست خارجی. دن اخیراً مقاله جالبی در انتقاد از پوشش رسانه ای هک روسی “مشکوک” نوشت و به سرعت دریافت که از اکثر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مسدود شده است. همچنین ، به نظر می رسد که داستان هک ، ایجاد شرکت های امنیت سایبری است که برای پول نقد درگیر هستند ، زیرا بایدن روسیه را مقصر معرفی می کند و متعهد می شود که هزینه های فوق العاده را برای رسیدگی به چنین مواردی در آینده افزایش دهد.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم