“او را اخراج کنید”: میزبان CNN برای مقایسه ریاست جمهوری ترامپ با نازی ها “Kristallnacht” کبابی شد

“او را اخراج کنید”: میزبان CNN برای مقایسه ریاست جمهوری ترامپ با نازی ها “Kristallnacht” کبابی شد

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، پس از آنکه رسانه های آمریکایی رقیب دموکرات وی را به عنوان رئیس جمهور جدید منتخب معرفی کردند ، نتایج اولیه انتخابات ایالات متحده را که هنوز تصدیق نشده اند ، مورد اختلاف قرار داده است. با این حال ، گزارش شده است که وی به جرالدو ریورا روزنامه نگار تحقیقی گفته است که او هنوز “رئالیست” است.

میزبان CNN International ، Christiane Amanpour پس از برپایی سالگرد بدنام شب شیشه شکسته یا “Kristallnacht” ، کشتار نازی ها علیه یهودیان ، با انتقاد شدید از انتقاد از دوره دونالد ترامپ ، ضمن تشویق به ریاست جمهوری بالقوه جو بایدن ، با واکنش شدید مواجه شد.

مجری مستقر در لندن در ابتدای گزارش خود گفت: “این هفته 82 سال پیش ، كریستالناخت اتفاق افتاد.”

امانپور ادامه داد: “این هشدار نازی ها در سرتاسر کمان تمدن بشری ما بود که منجر به نسل کشی علیه یک کل هویت شد و در آن برج سوزان کتاب منجر به حمله به واقعیت ، دانش ، تاریخ و اثبات شد.

“پس از چهار سال حمله مدرن به همان ارزشها توسط دونالد ترامپ ، تیم بایدن-هریس قول بازگشت به حالت عادی را داد.”

کریستالناخت ، که به معنای واقعی کلمه “شب بلور” یا “شب شیشه های شکسته” ترجمه می شود ، یک قتل عام در سراسر کشور بود که توسط نیروهای شبه نظامی حزب نازی SA علیه یهودیان در سراسر آلمان در 9-10 نوامبر 1938 انجام شد. تقریباً صد یهودی کشته شدند در طول شب ، بر اساس تخمین های رسمی ، و تعداد بیشماری از مشاغل و کنیسه ها تخریب یا تخریب شدند و خیابان ها پر از شیشه های شکسته شد. اعتقاد بر این است که کریستالناخت خبر از حوادث غم انگیز مرتبط با هولوکاست مرگبار داده است.

مقایسه واضح امانپور باعث سر و صدا در میان همکارانش شده است ، با استیو کراکائور از FourthWatch ، که این قطعه را بازتوییت کرد و اظهار داشت که مقایسه “ابتذال” و “ظالمانه” برای مقایسه دوران تصدی رئیس جمهور ایالات متحده با جنایات نازی ها با گفتن اینکه “آنها” به “حمله” می کنند “همان ارزشها” “.

“در حالی که کریستین امانپور از زندگی نخبه خود در لندن لذت می برد و بی سر و صدا نظریه های نازی را با دونالد ترامپ و دولت او پرتاب می کند ، یهودیان ، اسپانیایی تبارها ، سیاهان آمریکایی ، آمریکایی های LGBT بیشتر از 2016 و ترامپ در سال 2020 به ترامپ رأی دادند و برای ده ها سال به عنوان یک نامزد GOP برای ریاست جمهوری ، روزنامه نگار افزود.

شورای امور عمومی یهودیان ارتدکس در توئیتر خود پیوند دادن “بررسی کلامی POTUS و قتل عام نازی ها که در آن ده ها یهودی به قتل رسیدند” را “حقیر” دانست.

معاون رئیس مرکز تحقیقات رسانه ای ، دن گینور ، استدلال کرد که کانال باید از این قسمت “شرم آور” باشد که “حتی برای CNN” نفرت انگیز و ناپاک است “.

“هیچ فرد منطقی امان پور را یک گزارشگر عینی نمی داند. او ادعا کرده است که روزنامه نگاران “حقیقت گوی” هستند. اما هیچ واقعیتی در این گزارش وجود ندارد ، “گینور به فاکس نیوز گفت. “این فقط یک کار ضعیف است که سعی در نقاشی رئیس جمهوری دارد که بارها به اسرائیل و جامعه یهودیان کمک کرده و دختر و نوه های او به عنوان یک نازی یهودی هستند. برای استفاده از شعار خود: “این CNN است.” “

بینندگان در سراسر شبکه نیز از مقایسه گرافیکی ، که بسیاری معتقد بودند هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد ، خشمگین شدند و از کانال خواستند تا لنگر 62 ساله را اخراج کند.

سی.ان.ان در مورد بحث و مجادله تاکنون وقتی کانال های دیگر به آن مراجعه کرده اند توضیحی نداده است.

در همین حال ، رسانه های آمریکایی پس از اعلام پیروزی در ایالت های پنسیلوانیا و اکنون جورجیا ، با وجود اینکه هنوز شمارش آرا نشده است ، اکنون جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب صدا می کنند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، با اشاره به تقلب گسترده در انتخابات ، تقلب در آراot و عدم شفافیت و نظارت در شمارش آرا ، این نتایج مقدماتی را با چالش های حقوقی مورد اختلاف قرار داده است. با این حال ، جرالدو ریورا ، مجری و روزنامه نگار تحقیقی روز جمعه گفت که ترامپ در یک مکالمه تلفنی به او گفته است که “رئالیست” است و اگر “راضی باشد که همه آرای قانونی شمارش شده و هر رأی نامشروع انداخته شده است” تسلیم می شود بیرون “.