“انفجار عظیم برق در جرقه ها”: ستاره داران در Meltdown بیش از “گلوله آتش” خیره کننده در آسمان های بالاتر از انگلستان

“انفجار عظیم برق در جرقه ها”: ستاره داران در Meltdown بیش از “گلوله آتش” خیره کننده در آسمان های بالاتر از انگلستان

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

شبکه شهاب سنگ انگلستان ، گروهی از ستاره شناسان آماتور که از سال 2012 از دوربین ها برای ثبت مشاهدات شهاب سنگ در سراسر انگلیس استفاده می کنند ، گفت که آخرین شهاب سنگی در بالای کشور یک گلوله آتشین است و آن را به عنوان “یک شهاب سنگ کند حرکت می کند و به طور واضح تقسیم بندی قابل مشاهده است”.

یک شهاب سنگ آسمان بریتانیا را یکشنبه شب ، حدود ساعت 9:55 شب روشن کرد. به وقت محلی ، ستاره داران مشتاق را به یک دیوانگی واقعی سوق می دهد.

شبکه شهاب سازی انگلستان از این پدیده به عنوان “گلوله آتشین” یاد کرد ، زیرا در چندین دوربین ثبت شده است – هم زنگ در و هم داشبورد – به آرامی به سمت زمین سر می خورد و قسمتهایی از بقایای هوا را پشت سر می گذارد.

این سازمان می گوید گلوله های آتشین با شهاب های معمولی که هر روز به سطح زمین می ریزند به این معنا که غالباً درخشان تر و دارای قدر 4-هستند که از نظر درخشندگی مشابه زهره است. در مقایسه ، خورشید در حدود -26.7 است ، در حالی که ماه در -12.6 است.

شبکه شهاب سازی انگلیس اندکی پس از این رویداد در توئیت خود نوشت: “از دو ویدئویی که مشاهده کردیم این یک شهاب سنگ در حال حرکت آهسته با چند تکه شدن قابل مشاهده است.”

حدود 120 مشاهده از سراسر انگلستان گزارش شده است – از شمال به اسکاتلند و از جنوب به سامرست ، در جنوب غربی انگلستان ، بینندگان حیرت زده تصاویر خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. برخی حتی استدلال می کردند که صدای متمایز بوم مانند در محله پخش می شود.

“کسی امشب می بیند که # شهاب سنگ بیش از 10 شب در انگلیس سوخته است؟ من اول فکر کردم که این یک ستاره یا هواپیمای درخشان است ، سپس بزرگتر و سریعتر شد ، سپس یک فلش بزرگ آسمان را روشن کرد و به یک دم عظیم تبدیل شد جرقه های نارنجی مانند یک آتش بازی غول پیکر عقب می کشند! خیلی عالی! “، یکی به اشتراک گذاشت ، در حالی که دیگری از سامرست ، اظهار نظر کرد که به نظر می رسد مثل یک انفجار است ، همراه با” صدای ضرب و شتم خفه “و به دنبال آن پرده های سنگین روی درهای پاسیوی باز” که به داخل می وزد ، البته خیلی ملایم “.

یک بیننده دیگر ، از جنوب لندن ، به اشتراک گذاشت ، که بیشتر نگران بود:

“هنگامی که مشغول شستن ظرف ها در SW16 بودم ، دو فلش دیدم که پس از آن سبز دوست داشت [sic] پشت پنجره من رفت و برگشت دارد. فکر کردم کسی مرا با لیزر هدف قرار می دهد و از آشپزخانه فرار کردم و چراغ را خاموش کردم. وحشت زده “.