اما واتسون خواستار حمله به “نژادپرستی ساختاری” پس از واکنش شدید به #BlackoutTuesday Post خود شد

اما واتسون خواستار حمله به “نژادپرستی ساختاری” پس از واکنش شدید به #BlackoutTuesday Post خود شد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

این کارزار جهانی در میان اعتراضات گسترده در ایالات متحده بر سر کشته شدن جورج فلوید ، مرد آمریکایی آفریقایی-آمریکایی ، که به دست افسران پلیس سفید درگذشت ، آغاز شد. این حادثه غم انگیز باعث عصبانیت دیرینه بر خشونت پلیس علیه آمریکایی های سیاهپوست و تبعیض نژادی شد.

اما اما واتسون ، ستاره هری پاتر ، به انتقاد از مشارکت خود در کمپین #BlackoutTuesday در آنچه بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی آن را فعالیتی اجباری می نامند پاسخ داده است. ایده این کمپین ایجاد خاموشی در رسانه های اجتماعی (قرار دادن مربع های سیاه) است به گونه ای که مردم به جای سرگرمی معمولی خود در رسانه های اجتماعی ، مردم خود را در مورد نابرابری نژادی و جنبش Black Lives Matter آموزش می دهند که ادعا می شود هدف آنها متوقف شده است. خشونت و نژادپرستی نسبت به سیاه پوستان. سازمان دهندگان همچنین مردم و سازمان ها را ترغیب کردند تا مطالبی را منتشر کنند که موجب برابری نژادی می شود.

شرکت های بزرگ ، موزه ها ، و میلیون ها نفر از جمله افراد مشهور در لیست A ، سه شنبه در این کارزار شرکت کردند. واتسون سه مربع سیاه را در حساب اینستاگرام خود به همراه چند هشتگ منتشر کرد. کاربران رسانه های اجتماعی با انتقاد از این بازیگر زن گفتند که او درباره نابرابری نژادی یا اعتراض به مرگ جورج فلوید چیزی نگفت. برخی دیگر متهم این جوان 30 ساله را به دلیل فعالیت اجراهایی متهم كردند و ادعا كردند كه سه مربع سیاه كه او ارسال كرده دارای مرزهای سفید برای مطابقت با زیبایی اینستاگرام اوست.

واتسون اخیراً با ارسال بیانیه ای در اینستاگرام به انتقادات پاسخ داد.

“نژادپرستی بسیار زیاد است ، چه در گذشته و چه در حال حاضر ، که نه مورد تأیید است و نه به حساب می آید. برتری سفید یکی از سیستم های سلسله مراتب و تسلط ، استثمار و ظلم است ، که محکم در جامعه دوخته می شود ، به عنوان یک فرد سفید پوست. من از این موضوع بهره مند شده ام. گرچه ممکن است احساس کنیم که به عنوان افراد ، ما در داخل کشور به سختی کار می کنیم تا ضد نژادپرست باشیم ، ما باید به طور بیرونی کار کنیم تا به طور جدی مقابله با نژادپرستی ساختاری و نهادی پیرامون ما انجام دهم. در مورد روش های مختلفی که من ناخودآگاه از یک سیستمی که از نظر ساختاری نژادپرستانه است پشتیبانی و پشتیبانی می کنم. عصبانیت ، اندوه و درد شما را می بینم. نمی توانم بدانم که این برای شما چه احساسی دارد اما این بدان معنی نیست که من سعی نخواهم کرد. ” در اینستاگرام خود نوشت.

بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی با اشاره به اینکه وی بیشتر از حقوق افرادی که به او انتقاد می کردند ، برای حمایت از این بازیگر زن تلاش کردند. در سال 2014 ، واتسون به عنوان سفیر حسن نیت زنان سازمان ملل منصوب شد و به راه اندازی کمپینی برای ارتقاء برابری جنسیتی کمک کرد.

برخی دیگر از این واقعیت ابراز تاسف کردند که ستاره فیلم نامزد اسکار ، زنان کوچک ، از آنچه که آنها به عنوان یک حرکت بیدار توصیف می کردند ، فشار آورد.

سایر کاربران خاطرنشان كردند كه به جای بحث بر سر افراد مشهور ، افراد باید روی موضوعات مهم متمرکز شوند.