افسانه کمدی جان کلیز پس از دفاع از جی کی رولینگ در مناظره ترانس باعث سروصدای آنلاین می شود

افسانه کمدی جان کلیز پس از دفاع از جی کی رولینگ در مناظره ترانس باعث سروصدای آنلاین می شود

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

جی.کی. رولینگ در اوایل ماه ژوئن به دلیل توییت های جنجالی که درباره جامعه تراجنسیتی ها ارسال کرد ، مورد انتقاد قرار گرفت. این موضع گیری او باعث شده طرفداران و ستارگانی مانند دانیل ردکلیف ، اما واتسون ، روپرت گرینت و ادی ردماین علیه او صحبت کنند.

جان کلیز ، کمدین انگلیسی پس از حضور در حمایت از نویسنده هری پاتر J.K. رولینگ

ستاره 81 ساله مونت پایتون پس از امضای نامه دفاع از رولینگ در میان واکنش های شدید نسبت به نظراتش در مورد مسائل جنسیتی ، به صورت آنلاین مورد حمله قرار گرفت.

“در اعماق قلب من ، من می خواهم یک زن پلیس کامبوج باشم. آیا این مجاز است ، یا من غیر واقعی هستم؟ ” او به کسی پاسخ داد که چرا نمی تواند “فقط اجازه دهد مردم همانطور که می خواهند باشند.”

كلیز در پاسخ به این س whetherال كه آیا او قبول دارد كه رولینگ “در مورد افرادی كه به طرز متفاوتی شناسایی می كنند ، اظهارات نسبتاً روشن و شفافی انجام داده باشد” ، گفت: “این بستگی به شناسایی كسی دارد كه امروز شناسایی كنم …”.

وی اعتراف كرد: “من می ترسم كه علاقه چندانی به افراد ترانس نداشته باشم.” وی نوشت: “من فقط امیدوارم كه آنها خوشحال باشند و مردم با آنها با مهربانی رفتار كنند.”

کلیس افزود که منتقدان “کمبود چشم انداز کامل” و همچنین “کمبود شوخ طبعی” را نشان می دهند و می پرسند “هنوز یک شوخی بیدار شنیده اید؟”

Cleese بعد اعتراف خود “درک سطحی است”، اما نوشت: “هنگامی که یک زن که یک بار یک مرد بود رقابت علیه زنان که زنان همواره بوده است، من فکر می کنم او یک مزیت است، چرا که او به ارث برده بدن یک مرد، که معمولا بزرگتر و قویتر از زن. “

“آیا این هراس را ثابت می کند؟” او از منتقدان خود پرسید.

نظرات Cleese با واکنش شدید در توییتر روبرو شد.

“لعنتی واقعاً انتظار نداشتم که شخصی با استعداد و شگفت انگیز مانند جان کلیس ضد ترانس باشد. “، نویسنده آدام تیرنی با یک شکلک غمگین نوشت.

یکی از پیروان نوشت: “شخص … جان کلیس ، ترنسفوبیک بودن چیزی نبود که من شاهد آمدن آن هستم و من کاملاً از آن ناامید هستم.”

استورجس نوشت: “این یک کمدین سابق است.”