اعتراضات گسترده بعد از ترامپ تهدید آمیز برای اقدام نظامی ، ایالات متحده را فرا می گیرد

اعتراضات گسترده بعد از ترامپ تهدید آمیز برای اقدام نظامی ، ایالات متحده را فرا می گیرد

در قسمت امروز Loud & Clear ، برایان بکر و جان کیریاکو به تحلیلگران اسپوتنیک ، نیکول روسل و والتر اسمولارک پیوستند.

سریال هفتگی چهارشنبه ، در خبرها ، جایی است که میزبان به مهمترین تحولات جاری هفته نگاه می کند و آنها را به چشم می اندازد ، از جمله اعتراضات گسترده ای که در سراسر کشور ادامه دارد ، بی رحمی پلیس که دوشنبه شب ملت را شوکه کرد. کاخ سفید برای مخالفت با عکس ، تفاوت این اعتراضات در مقایسه با اعتراضات گسترده سالهای گذشته و موارد دیگر.

شب گذشته اعتراضات علیه خشونت پلیس در سراسر کشور ادامه یافت اما تا حد زیادی صلح آمیز تر از شب گذشته بود. در نیویورک ، پلیس تعداد معدودی از تظاهرکنندگان را دستگیر کرد که به گفته آنها ، ساعت 8:00 بعد از ظهر شهر را زیر پا گذاشتند. و پلیس پس از ایستادن طولانی مدت ، جمعیت زیادی را از عبور از پل منهتن متوقف کرد. اما در اوایل روز ، اندرو كوومو ، رئیس جمهور ، اشاره كرد و علناً از نحوه برخورد شهردار دبلاسیو در مورد تظاهرات انتقاد كرد. پلیس نسبت به تظاهرکنندگان مسالمت آمیز بسیار تهاجمی بود ، به اعضای رسانه حمله کرد و از تکنیک “کتری زدن” علیه راهپیمایان استفاده کرد. نیویورک تایمز گزارش می دهد که خشونت کلی کمی وجود داشته است ، زیرا این راهپیمایان آن را دلسرد کردند ، نه پلیس. ساشا مورفی، یک فعال طولانی مدت در برابر وحشیگری پلیس و یک سازمان دهنده با مرکز دادگستری ، به نمایش می پیوندد.

هزاران نفر از مردم دیروز در همبستگی با جورج فلوید ، که نه روز پیش توسط یک پلیس در مینیاپولیس به قتل رسید ، از طریق دنور راهپیمایی کردند. در بیشتر موارد ، پلیس فاصله خود را حفظ کرده است ، و از وقوع هیچ حادثه ای گزارش نشده است. این برخلاف راهپیمایی های آخر هفته آخر هفته در دنور بود ، جایی که پلیس دنور در یک شب درگیری های مکرر از وسایل ضد شورش و یگان های SWAT برای راهپیمایان کنترل استفاده کرد. برایان و جان با هم صحبت می کنند خانه لیلیان، یک سازمان دهنده با مرکز آزادی دنور ، و توسط برونو، یک فعال علیه وحشیگری پلیس ، که هر دو عمیقاً درگیر اعتراضات در شهر بودند.

اعتراضات هیچ چیز جدیدی در جامعه آمریکا نیست. و اعتراضات برای عدالت نژادی مطمئناً چیز جدیدی نیست. اما آیا آمریكا از جنبش حقوق مدنی هیچ درسی آموخته است؟ آیا ما از ده ها سال درگیری پلیس با راهپیمایان صلح آمیز چیزی آموخته ایم؟ چرا این اتفاق هنوز در سال 2020 در آمریکا اتفاق می افتد؟ چرا ادارات پلیس ما نظامی هستند و بنابراین مایل به استفاده از خشونت علیه شهروندان هستند؟ دکتر جرالد هورن، استاد تاریخ دانشگاه هوستون و نویسنده کتابهای زیادی از جمله “مسابقه تا انقلاب: ایالات متحده و کوبا در زمان برده داری و جیم کراو” به این نمایش می پیوندند.

بخش عادی چهارشنبه ، Beyond Nuclear ، مربوط به موضوعات هسته ای از جمله تسلیحات ، انرژی ، زباله و آینده فناوری هسته ای در ایالات متحده است. کوین کامپس، سازمان دیده بان زباله رادیواکتیو در سازمان Beyond Nuclear و تحلیلگر و تهیه کننده اخبار Sputnik نیکول روسل، به نمایش بپیوندید

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم