استرداد آسانژ توسط قاضی انگلیس تکذیب شد – بعد چه اتفاقی می افتد؟

استرداد آسانژ توسط قاضی انگلیس تکذیب شد – بعد چه اتفاقی می افتد؟

پیروزی جولیان آسانژ در دادگاه انگلیس احتمالاً کوتاه مدت خواهد بود ، زیرا تقریباً قطعاً منجر به فرجام خواهی و در نهایت حکم وزیر داخله انگلیس خواهد شد.

نیل کلارک، روزنامه نگار و صدا و سیما ، برای بحث در مورد چرخش خیره کننده وقایع در جنگ آسانژ برای آزادی به ما می پیوندد. یک قاضی انگلستان روز دوشنبه حکم داد که بنیانگذار ویکی لیکس نمی تواند برای پیگرد قانونی به ایالات متحده استرداد شود. این حکم قطعاً منجر به فرجام خواهی دولت و حکم نهایی وزیر داخله انگلیس خواهد شد. آیا این یک پیروزی برای فعالیت ، یک حکم عادلانه توسط دادگاه است یا مقدمه ای برای یک اقدام دیگر توسط دولت عمیق؟

دیوید شولتز، نویسنده و استاد علوم سیاسی و حقوق در دانشگاه Hamline ، برای بررسی و بحث در مورد رقابت های دور دوم مجلس سنا در گرجستان به ما پیوست. وزیر امور خارجه جمهوری خواه برد رافنسپرگر بار دیگر درگیر جنجال است زیرا تماس تلفنی بین وی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با موشکافی روبرو است. در این تماس ، ترامپ شنیده می شود که از رافنسپرگر می خواهد رای کافی برای لغو پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در این کشور با اطمینان قرمز پیدا کند

اسکات ریتر، بازرس اسبق اسلحه سازمان ملل در عراق ، برای بحث در مورد چند هفته اخیر دولت ترامپ در کنترل سیاست خارجی آمریکا بازگشت. کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع روز یکشنبه اعلام کرد ناو هواپیمابر USS Nimitz به دلیل “تهدیدهای اخیر” از سوی رهبران ایران ، خلیج فارس را ترک نخواهد کرد. ایالات متحده اخیراً بمب افکن های B-52 و یک زیردریایی هسته ای را با نشان دادن نیرو به منطقه اعزام کرده است ، زیرا بسیاری از افراد می ترسند که این امر باعث ایجاد درگیری نظامی شود. ریتر در مورد چشم انداز جنگ و اینکه آیا اوضاع تحت دولت بایدن بهبود می یابد ، بحث می کند.

مارک اسلبودا، تحلیلگر روابط بین الملل و امنیت مستقر در مسکو ، برای بحث در مورد چشم انداز روابط بهتر بین روسیه و ایالات متحده تحت نظر بایدن ، بازگشت. رئیس جمهور منتخب اخیراً اعلام کرد که آمادگی ورود مجدد به بحث درباره معاهدات هسته ای را دارد. با این حال ، طبق گفته ها ، بایدن همچنین قصد دارد روسیه را به دلیل هک وب سایت اخیر دولت ایالات متحده مجازات کند ، که علیرغم عدم پذیرش شواهد کافی ، کرملین را مقصر می دانند. همچنین ، اسلبودا در مورد اتمام خط لوله Nord Stream 2 بحث می کند.

پروفسور دنی شاو، نویسنده ، فعال و استاد مطالعات آمریکای لاتین ، برای بحث در مورد گزارش رسانه ای درباره انتخابات اخیر پارلمان در ونزوئلا ، به ما پیوست. گزارش اخیر PBS در مورد ونزوئلا ادعاهای غلطی در مورد انتخابات ارائه کرد و سخنان وزارت امور خارجه آمریکا را به نفع تغییر رژیم مطرح کرد. ریک استرلینگ به عنوان ناظر انتخابات به کشور درگیر آمریکای جنوبی سفر کرد و در مقاله ای برای Antiwar.com اظهار داشت که حقیقت با ادعاهای مشکوک PBS تفاوت دارد.

خانه نیکو، فعال سیاسی ، روزنامه نگار و میزبان مستقل ، به ساعت بحرانی بازمی گردد تا درباره جنگ داخلی آشکار در حزب دموکرات بحث کند. علیرغم مبارزات فعالان آنلاین برای تأمین رأی قاطع Medicare برای همه در مجلس نمایندگان ، قانون گذاران مترقی رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی (D-CA) را به جایگاه خود به عنوان رهبر اتاق برگرداندند و در عوض چیزی دریافت نکردند. آیا # نیروگاه “توپ فورت سامتر” جنگ داخلی بین فعالان مترقی و رهبری حزب دموکرات را ایجاد می کند؟

مایکل وونگ، معاون رئیس بخش جانبازان صلح در سانفرانسیسکو ، برای بحث در مورد روابط متشنج بین ایالات متحده و چین به ما پیوست. وانگ یی ، دیپلمات ارشد ، در اظهارات رسمی منتشر شده در روز شنبه گفت: “روابط چین با ایالات متحده به” یک دوراهی جدید “رسیده است و می تواند پس از یک دوره” دشواری بی سابقه “به مسیر درست برگردد. همچنین ، هفته گذشته چین و اتحادیه اروپا اعلام کردند که مذاکرات دو طرف در مورد قرارداد سرمایه گذاری دوجانبه طبق برنامه انجام شده ، دولت ترامپ ابراز نارضایتی می کند. آیا جنگ های واشنگتن روابط وی با اتحادیه اروپا را از بین می برد؟

دکتر رنجیت برار، پزشک انگلیسی و کارمند سرویس بهداشت ملی ، برای بحث در مورد بحران ویروس کرونا در انگلیس بازگشت. جهش جدید ویروس در آفریقای جنوبی باعث نگرانی زیادی شده است. برخی از متخصصان ترس از این دارند که واکسنهای فعلی در برابر نوع جدید اثر کمتری داشته باشند ، در حالی که برخی دیگر خوش بین ترند. همچنین ، دولت انگلستان در حال بررسی دومین قفل كامل است زیرا افزایش چشمگیر در موارد COVID-19 تهدید به نابودی هرگونه پیشرفت در مهار این بیماری زا است.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم