آیا مودی به BFF پاسخ خواهد داد؟ ترامپ پس از آنکه هوای هند را “ناپاک” خواند ، جنجال به پا کرد

آیا مودی به BFF پاسخ خواهد داد؟ ترامپ پس از آنکه هوای هند را “ناپاک” خواند ، جنجال به پا کرد

جهان

URL کوتاه دریافت کنید

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده و رقیب دموکرات وی ، معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن ، در دومین و آخرین بحث ریاست جمهوری پیش از انتخابات سال 2020 ادعاها را برانگیختند و معامله کردند. انتخابات در 3 نوامبر برگزار خواهد شد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا گفته است که هند هوای “کثیفی” دارد. این اظهارات در حالی صورت گرفت که وی تصمیم خود را برای انصراف از توافقنامه آب و هوایی پاریس 2015 در جریان مناظره دوم ریاست جمهوری در 22 اکتبر عنوان کرد.

ترامپ گفت: “به چین نگاه کنید ، چقدر کثیف است. به روسیه نگاه کنید. به هند نگاه کنید. هوا کثیف است. من از توافق پاریس خارج شدم زیرا مجبور شدیم تریلیون دلار پول بگیریم و با ما بسیار ناعادلانه رفتار شد” مسابقه تلویزیونی در نشویل ، تنسی.

ترامپ خروج از توافق نامه آب و هوایی پاریس را توجیه می کرد ، اظهار داشت که او برای مشاغل ارزش قائل است ، همانطور که باعث می شد ایالات متحده یک کشور غیر رقابتی باشد. بایدن هشدار داد که ایالات متحده نمی تواند چهار سال دیگر که ترامپ مقررات زیست محیطی را پس گرفته است ، اداره کند.

اشاره منفی ترامپ به هند در کنار روسیه و چین در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری برای دومین بار در چند هفته منجر به بهمن واکنش در شبکه های اجتماعی شد ، در حالی که سوالات در محافل سیاسی هند و سایر محافل در مورد دوستی نارندرا مودی نخست وزیر با پوتوس

پیش از این ، ترامپ کشورهای مذکور را به فاش نکردن واقعی تلفات COVID-19 متهم کرد – ادعایی که دهلی ، مسکو و پکن به طور مداوم آن را رد می کنند.

کاپیل سیبال ، رهبر حزب مخالف اصلی هند ، لحظه ای غرق در مودی شد و ضربات ترامپ را “ثمرات دوستی” خواند و تجمع “هودی مودی” را یادآوری کرد – یک رویداد بزرگ که در تگزاس برگزار شد سال در حالی که نخست وزیر هند از ایالات متحده دیدار کرد.

چندین کاربر اصرار داشتند که نخست وزیر هند باید به ترامپ درباره تحرکات مکرر وی در هند پاسخ دهد.

براساس داده های پروژه جهانی کربن که در دسامبر 2018 منتشر شد ، ایالات متحده دومین میزان ساطع کننده دی اکسید کربن در جهان است که 15 درصد از انتشار را تشکیل می دهد ، در حالی که هند با 7 درصد انتشار در رتبه چهارم قرار دارد.

اظهارات ترامپ در حالی است که وزیر امور خارجه مایک پمپئو و وزیر دفاع مارک اسپر قرار است برای گفتگو در مورد مشارکت ایالات متحده و هند از هند دیدار کنند.