آیا جنگ سرد ایالات متحده و چین از قبل آغاز شده است؟ لفاظی هر دو طرف باعث می شود که این امکان وجود داشته باشد!

آیا جنگ سرد ایالات متحده و چین از قبل آغاز شده است؟ لفاظی هر دو طرف باعث می شود که این امکان وجود داشته باشد!

در این قسمت “ساعت بحرانی” ، دکتر ویلمر لئون با Caleb Maupin ، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی پیوسته است که پوشش خود را در زمینه سیاست خارجی ایالات متحده متمرکز می کند.

جمعه است ، به این معنی که ساعت پانل است.

ما می بینیم که توسط یک روایت ضد چین از زوایای مختلف بمباران می شود: COVID-19 ، اجرای 5G ، طرح کمربند و جاده ، دستکاری ارز ، عدم تعادل تجارت و موارد دیگر. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در مصاحبه با شبکه بازرگانی فاكس كه پنجشنبه پخش شد ، “با اشاره به مباحث مربوط به تجارت طولانی” این عقیده را كه ایالات متحده “می تواند تمام روابط را با این بیماری در پی داشته باشد ، قطع كرد.” اختلافات بین هر دو کشور ، “روزنامه واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد. الان با چین کجا هستیم؟ آیا این آغاز جنگ سرد جدید است؟

پاتریک اندرسون در قطعه اخیر برای گزارش دستور کار بلک در مورد جولیان آسانژ و جورج جکسون می نویسد: “زیرا جکسون یک مارکسیست انقلابی بود که برای به دست گرفتن دولت از خشونت انقلابی مسلح دفاع می کرد و آسانژ یک آنارشیست Cypherpunk است که طرفداری از فناوری پشتیبانی می کند و غیر خشونت برای محدود کردن قدرت دولت ، به نظر می رسد که این دو فعال با یکدیگر مشترک نیستند. اما با درک آسانژ و ویکی لیکس از طریق لنزهای فلسفه انقلابی جورج جکسون ، می توانیم بهتر بدانیم که چطور جکسون و آسانژ هم خود را برای به چالش کشیدن امپراتوری آمریکا به نام خودمختاری برای همه مردم جهان تقدیم کردند. این یعنی؟

وی در قطعه گزارش روزنامه سیاه چهارشنبه Netfa Freeman ، با همکاری Tunde Osazua و با عنوان “نخستین کنگره سومالی ، AFRICOM و جنگ هواپیماهای بدون سرنشین ایالات متحده را قانونی می کند” ، عنوان می کند: “نمایندگان ایالات متحده ، فارغ از پیشینه نژادی یا قومی آنها ، قادر به درک نیستند. برتری سفید ذاتی در این تصور که ایالات متحده مسئولیت نوع دوستی نسبت به پلیس در قاره آفریقا با نیروهای نظامی و سرپرستان دارد. در نتیجه ، “مردم با رنگ” مانند “ایهان عمر” نماینده کنگره سومالیایی-آمریکایی ، سیاسی و پوشش اخلاقی به حضور فرماندهی آفریقا در ایالات متحده (AFRICOM) و ادعاهای مشکوک در مورد “منافع ایالات متحده” در قاره است. ” اینجا چه خبره؟

دکتر جک راسموس نوشت: “این جمعه گذشته ، 8 مه ، وزارت کار ایالات متحده آخرین آمار بیکاری خود را منتشر کرد. گزارش رسمی 20 میلیون بیکار و نرخ بیکاری 14.7٪ بود. هر دو رسانه اصلی و مترقی این تعداد را گزارش کردند.” در یک قطعه دوشنبه در وب سایت خود “اما این تعداد ، به همان اندازه وحشتناک که هستند ، نشانگر یک دست کم گرفتن اوضاع بیکار در آمریکا است.” این تعجب آور است که چرا بسیاری از مترقی ها همچنان به طوطی کردن آمارهای رسمی ادامه می دهند.

“ترامپ به خبرنگاران که در اتاق کابینه کاخ سفید جمع شده بودند ، گفت که وی از این امر” متعجب “شده است [Dr. Anthony] هشدار فوچی در جریان شهادت سنا در این هفته مبنی بر اینكه ایالت ها باید در بازگشت فرزندان به مدرسه احتیاط كنند. رئیس جمهور گفت: “برای من این یک پاسخ قابل قبول نیست ، به خصوص وقتی که به مدرسه می آید.” رئیس جمهور گفت: “رویاهای مشترک روز پنج شنبه گزارش شده است. ترامپ ادامه داد:” این بیماری است که به سن حمله می کند و به سلامتی حمله می کند. ” منظور من اما با بچه های خردسال و دانشجویان … فقط به آمار نگاهی بیندازید. این بسیار شگفت انگیز است … من فکر می کنم که آنها باید مدارس را به طور کامل باز کنند. “” این درحالی است که سیستم دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ، بزرگترین کشور ایالات متحده ، روز سه شنبه اعلام کرد که در پاییز امسال پردیس های اکثر دانشگاه ها را برای آموزش حضوری بسته است. .

“سناتورهای GOP نگران ترامپ هستند ، COVID-19 می تواند برای آنها اکثریت آنها را هزینه کند.” در این مقاله آمده است: “جمهوریخواهان سنا که در نظرسنجی ها نشان می دهند که نمایندگان GOP از دست می دهند ، نگران هستند که اداره ترامپ با این همه گیر ، اکثریت خود را در معرض خطر قرار داده است. دو بزرگترین انتقاد از دولت که نمایندگان مجلس GOP به صورت خصوصی ابراز می کنند ، این است که دولت وی نیز چنین کرد مدت طولانی برای استقرار تست های کورو ویروس و این که اظهارات و رفتار رئیس جمهور بیش از حد بی رحمانه یا ناپسند بوده است ، بزرگترین رئیس جمهور جمهوریخواهان در پاییز امسال سقوط اقتصاد ملی متلاطم است که اکنون نرخ بیکاری 14.7 درصدی دارد. [May 8] گزارش وزارت کار. “دشوار است که چرخه ای را در شمار تلفات این بیماری بگذرانید.

“قانون کمک ، امداد و امنیت اقتصادی Coronavirus ، که در اواخر ماه مارس امضا شد ، شامل 30 میلیارد دلار برای مؤسسات آموزش و پرورش بود که با تعطیل شدن همه گیرها ، وارونه شد ، حدود 14 میلیارد دلار برای آموزش عالی ، 13.5 میلیارد دلار به مدارس ابتدایی و متوسطه و مابقی برای دولت دولت ها ، “روزنامه نیویورک تایمز جمعه گزارش داد. بتسی دیووس ، وزیر آموزش و پرورش آمریكا “برای تشویق ایالتها برای ایجاد” ریزگردها “كه والدین دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه از طریق آنها می توانند برای پرداخت خدمات آموزشی از جمله شهریه مدارس خصوصی استفاده كنند ، از 180 میلیون دلار از این دلارها استفاده كرده است تا او را به حوزه های مدرسه راهنمایی كند تا میلیون ها نفر را به اشتراک بگذارد. دلار که برای دانش آموزان کم درآمد با مدارس خصوصی ثروتمند تعیین شده است ، “تایمز ادامه داد ، همچنین با ذکر این نکته که” دموکرات های مجلس نمایندگان مجلس نمایندگان روز جمعه زبان را در لایحه محرکی برای رأی گیری قرار دادند که توانایی خانم DeVos برای استفاده در حدود 58 میلیارد دلار اضافی را محدود می کند. کمک آموزشی برای مناطق مدرسه K-12 برای مدارس خصوصی. “

ما این داستان ها و موارد دیگر را داریم!

میهمانان:

Caleb Maupin – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی که توجه خود را به سیاست خارجی ایالات متحده متمرکز می کند.

پاتریک دی اندرسون – بازدید از استادیار فلسفه در دانشگاه ایالتی گراند ولی. تحقیقات او به ضد استعمار ، فلسفه رادیکال سیاه و پیوندهای بین فناوری ، اخلاق و امپریالیسم می پردازد. وی همچنین در گزارش برنامه سیاه مشارکت دارد.

نتفا فریمن – میزبان صداهایی با دید در WPFW 89.3 FM؛ پان آفریقایی؛ سازمان دهنده انترناسیونالیست که از نزدیک مومیایی ابو جمال گرفته تا پنج کوبایی نزدیک با علل زندانیان سیاسی درگیر است. و با خانواده و دوستان افراد زندانی برگزار می شود.

دانیل لازاره – روزنامه نگار و نویسنده سه کتاب: “جمهوری یخ زده” ، “کودتای مخملی” و “جنگ ناشناخته آمریکا”.

دکتر جک راسموس – استاد اقتصاد دانشکده سنت مری ، کالیفرنیا و نویسنده کتاب “بانکهای مرکزی در انتهای طنابهای خود: سیاست پولی و رکود اقتصادی”.

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم