آیا جنگ ترامپ با فرماندار كمپ سینك ، فرماندار جورجیا ، امیدهای سنا در حزب جمهوری خواه خواهد بود؟

آیا جنگ ترامپ با فرماندار كمپ سینك ، فرماندار جورجیا ، امیدهای سنا در حزب جمهوری خواه خواهد بود؟

انتقاد شدید دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده از استاندار جورجیا ، برایان كمپ ، نگرانی هایی را در میان مقامات حزب جمهوری خواه ایجاد كرده است كه مباحثه های داخلی ممكن است هزینه آنها را به سنا برساند.

دکتر امیت رایلی، دانشمند علوم سیاسی و استادیار مطالعات آفریقا در دانشگاه DePauw ، برای بحث در مورد مسائل انتخابات در گرجستان به ما پیوست. ترامپ به استاندار جمهوری خواه حمله می کند که در تلاش برای لغو نتایج انتخابات از پیوستن به رئیس جمهور امتناع ورزیده است. بسیاری از اعضای GOP می ترسند که این امر باعث ایجاد یک اختلاف عمیق در احزاب شود که می تواند میزان مشارکت رأی دهندگان در رقابتهای مرحله دوم دور دوم سنا در گرجستان را تحت تأثیر قرار دهد.

دانیل لازار، روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی” ؛ و لیث معروف، صدا و سیما و روزنامه نگار مستقر در بیروت ، لبنان ، با ما همراه شوید تا در مورد وقایع اخیر ترور آشکار اسرائیل توسط یک دانشمند ایرانی صحبت کنیم. در حالی که به نظر می رسد این اقدام چشمگیر برای ایجاد یک واکنش نظامی در نظر گرفته شده است ، اما نشان می دهد که طعمه را نمی گیرد و با خشونت پاسخ نمی دهد. همچنین ، به نظر می رسد اقدامات اسرائیل باعث تندروی تندروها در می شود كه پاسخ نظامی قوی تر به نقض حاكمیت را ترجیح می دهند.

عجمو باراکا، نامزد سابق معاون ریاست جمهوری آمریکا برای حزب سبز ، برای بحث در مورد برخی از گزینه های جدید برای کابینه بالقوه جو بایدن ، به ما پیوست. بایدن روز دوشنبه Neera Tanden را به عنوان رئیس دفتر مدیریت و بودجه معرفی کرد. تندن قبلاً از كاهش مزایای تأمین اجتماعی حمایت كرده و ایده تصرف نفت كشورهایی را كه آمریكا برای پرداخت بدهی ملی به آنها حمله می كند ، مطرح كرد. همچنین ، رسانه های جریان اصلی برخلاف انتخاب بایدن ، مخالف انتخاب بازبینی بی طرفانه بوده اند.

کی جی نو، فعال صلح ، نویسنده و معلم برای بحث در مورد شرکت قدرتمند فناوری چین Huawei به ما پیوستند. این شرکت متعلق به کارمندان از موفقیت فوق العاده ای برخوردار است و بسیاری بر این باورند که موفقیت آن با استفاده از مدل تجاری جایگزین تهدیدی برای سلطه جهانی ایالات متحده تلقی می شود. همچنین ، ما در مورد مقاله اخیر تد جالینوس در Antiwar.com بحث می کنیم که از سیاست ایالات متحده در قبال تایوان به عنوان “بمب ساعتی” یاد می کند.

دکتر یولاندرا هنکوک، متخصص اطفال و داروی چاقی دارای مجوز هیئت مدیره ، برای بحث درباره گزارش های جلسه اخیر که در آن دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده ، درباره جدول زمانی توزیع واکسن COVID-19 بحث و گفتگو کرد ، برمی گردد. همچنین ، مقامات به شدت نگران ظرفیت بیمارستان های ایالات متحده هستند زیرا تعداد بیماران COVID-19 که نیاز به بستری شدن دارند به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

الیزابت مایرز، وكیل و سردبیر سابق Inside Arabia ، برای بحث در مورد جنگ عربستان سعودی علیه یمن بازگشت. هاف پست روز دوشنبه گزارش داد که بیش از 80 سازمان مترقی دولت آینده بایدن را تحت فشار قرار می دهند تا پشتیبانی از جنگ را قطع کند. علاوه بر این ، احمد عبدالکریم در آخرین مقاله خود از MintPress News ، در مورد دولت ترامپ که عربستان سعودی را هنگام ترک قدرت با سلاح و پوشش دیپلماتیک دوش می گیرد ، صحبت می کند.

نیکولاس دیویس، فعال صلح و نویسنده كتاب “خون بر دستان ما ، حمله آمریكا و نابودی عراق” ، برای بحث درباره انتخابات پیش رو در ونزوئلا بازگشت. همانطور که ایالات متحده تلاش می کند با نفوذ در نیروهای مخالف برای تحریم انتخابات دخالت کند ، همین نیروها به دلیل درگیری در حال شکستن هستند. علاوه بر این ، او یک داستان برانکو مارکتیک را در مجله Jacobin درباره جنگ پنهان CIA در سمت چپ مرور می کند.

دکتر لینوود توحید، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی ، به میزبانان ما می پیوندد تا درباره گزارش هایی مبنی بر اینکه 12 میلیون نفر در ایالات متحده قرار است پس از کریسمس مزایای بیکاری خود را از دست بدهند ، صحبت کنیم. بین از دست دادن منافع و موجی از اخراج ها ، آمریکا در آستانه یک فاجعه اقتصادی است. دکتر توحید اقدامات اقتصادی مورد نیاز برای دفع چنین فاجعه ای را با دقت بیان می کند.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]