آیا انقلاب های رنگی و شیطنت در اروپای شرقی پابرجاست؟

آیا انقلاب های رنگی و شیطنت در اروپای شرقی پابرجاست؟

در این نسخه از ساعت بحرانی ، گارلند نیکسون میزبان با دانیل لازار و مارک اسلبودا در مورد سیاست در اروپای شرقی با اعضای میزبان گفتگو می کند.

کرملین روز چهارشنبه گفت: “توسعه خط لوله گاز Nord Stream 2 از روسیه به آلمان نباید به پرونده الکسی ناوالنی مرتبط باشد.” همچنین روز چهارشنبه ، رویترز گزارش داد ، “محققان بلاروس رسماً ماریا كولسنیكوا ، رهبر اعتراضات را به تحریک برای تضعیف امنیت ملی متهم كردند.” آیا انقلاب های رنگی و شیطنت در اروپای شرقی در جریان است؟

با وجود فشارهای چپ ضد جنگ ، جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ، به صراحت می گوید که در صورت پیروزی ، نیروهای خود را در افغانستان ، عراق و سوریه حفظ خواهد کرد. در همین حال ، کوبا و چین واکنش بسیار متفاوتی نسبت به بیماری همه گیر COVID-19 نسبت به ایالات متحده نشان داده اند. آیا استراتژی بایدن او را در کاخ سفید قرار خواهد داد ، و چرا واکنش ایالات متحده به ویروس کرونا با واکنش بسیاری از دشمنان آن متفاوت بوده است؟

روسیه در حالی که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا برای فشار آوردن به ادامه تحریم ها علیه ایران تلاش می کند ، تمایل خود را برای تحکیم نقش خود به عنوان یک ابرقدرت و به چالش کشیدن سلطه آمریکا در سوریه نشان می دهد. این برای صلح و ثبات در خاورمیانه به چه معناست؟

رویترز روز دوشنبه گزارش داد: “نزدیک به 40 کشور از پنج قاره در طی همه گیری ، پزشکی کوبایی را دریافت کرده اند ، زیرا کشور جزیره – محل زندگی بیش از 11 میلیون نفر – در دیپلماسی پزشکی بسیار بالاتر از وزن خود است.” در همین حال ، هزینه های نظامی آمریکا به سومین ریل سیاست آمریکا تبدیل شده است. چه چیزی باید از این کار درست کنیم؟

میهمانان:

دانیل لازار – روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی”

مارک اسلبودا – تحلیلگر روابط بین الملل و امنیت مستقر در مسکو

کالب موپین – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

مارگارت کیمبرلی – ویراستار و ستون نویس ارشد گزارش Black Agenda و نویسنده “پیش داوری: آمریکای سیاه و روسای جمهور”

جیمز کری – سردبیر و مالک مشترک هشدار Geopolitics

ری مک گاورن – تحلیلگر سابق CIA و بنیانگذار متخصصان اطلاعاتی کهنه سرباز برای صلح

دکتر امیت رایلی – دانشمند علوم سیاسی و استادیار مطالعات آفریقا در دانشگاه DePauw
Margaret Flowers – Pediatricia n ، فعال اصلاحات بهداشتی و مدیر مشترک مقاومت مقاومت

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم