‘آنها همه سفید هستند’: خواننده لانا دل ری به دلیل عدم تنوع در جلد آلبوم خود انتقاد کرد

‘آنها همه سفید هستند’: خواننده لانا دل ری به دلیل عدم تنوع در جلد آلبوم خود انتقاد کرد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

این اولین بار نیست که این نوازنده به تبعیض نژادی متهم می شود. در ماه مه سال 2020 ، وی ویدیویی را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد که نشان می داد مردم در جریان اعتراض به مرگ جورج فلوید فروشگاه ها را غارت می کنند ، اقدامی که توسط بسیاری از شهروندان محکوم شد.

خواننده لانا دل ری با کاور آلبوم مورد انتظار جدید خود سر و صدای زیادی در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است. تصویری که در اینستاگرام وی منتشر شده است ، گروهی از زنان را نشان می دهد که لباس های دهه 1950 را پوشانده اند ، از جمله خود دل ری. خواننده تصویر را با بیان زیر عنوان کرد:

“همیشه آشفتگی و تلاطم وجود دارد و در میان آن – موسیقی زیبا همیشه آلبوم جدید من را معرفی می کند.

جلد آلبوم به مذاق برخی از کاربران شبکه های اجتماعی خوش نیامد ، آنها از این موسیقیدان به دلیل عدم تنوع انتقاد کردند و خواستار حذف تصویر شدند.

خواننده با انتشار بیانیه ای در بخش نظرات در اینستاگرام ، به این اتهامات پاسخ داد. ابتدا نوشت که افرادی که روی جلد آلبوم هستند بهترین دوستان او هستند. دل ری که چند زن را به نام صدا می کرد ، تأکید کرد که برخی از آنها در واقع “افراد رنگین پوست” هستند.

“این دوستان من هستند ، این زندگی من است. همه ما ترکیبی زیبا از همه چیز هستیم – بعضی بیشتر از دیگران که در همه کارهای من قابل مشاهده است و جشن گرفته می شود. در طول 11 سال کار کردن ، من همیشه بسیار گسترده و بدون حتی تلاش بوده ام. بهترین های من دوستان نوازنده رپ هستند دوست پسرهای من رپر بوده اند. عزیزترین دوستان من از اقصی نقاط بوده اند “، این نوازنده نوشت.

با این حال ، به نظر می رسید که این بیانیه به آتش دامن زد ، در حالی که شهروندان اینترنتی صریحاً خواننده را به نژادپرستی متهم کردند.

حتی طرفداران خودش ادعا کردند که او نباید بیانیه را ارسال می کرد.

در پاسخ ، این نوازنده بیانیه دیگری در دفاع از خود منتشر كرد كه در آن حتی از افرادی كه هفته گذشته كاپیتول آمریكا را محاصره كردند ، نام برد.

“بنابراین قبل از اینکه دوباره درباره WOC / POC اظهارنظر کنید [women of colour/ people of colour] مسئله ، من کسی نیستم که به پایتخت حمله می کند [sic]، من به معنای واقعی کلمه با قرار دادن زندگی و افکار و عشقم روی میز 24 هفتم دنیا را تغییر می دهم. به آن احترام بگذارید “، خواننده نوشت.

بسیاری از مردم با حمایت از خواننده ابراز داشتند كه مشكلی در پوشش وجود ندارد.

این اولین بار نیست که لانا دل ری با اتهامات نژادپرستی روبرو می شود. در طی اعتراضات علیه تبعیض نژادی و وحشیگری پلیس که از اواخر ماه مه سال 2020 آغاز شد و چندین ماه به طول انجامید ، این خواننده ویدیویی را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد که نشان می داد تظاهرکنندگان در حال غارت فروشگاه ها هستند. این اقدام با واکنش شدید روبرو شد ، به گفته شهروندان این خواننده با نامگذاری نکردن نام آنها ، زندگی تظاهرکنندگان سیاهپوست را به خطر می اندازد. بعداً دل ری که در اعتراضات شرکت داشت ، این ویدئو را حذف کرد.