آشوبگران در مقابل پایتخت حلقه ای بالا گرفتند ، ‘می خواستند پنس را از درخت آویزان کنند ‘ادعا می کند عکاس

آشوبگران در مقابل پایتخت حلقه ای بالا گرفتند ، ‘می خواستند پنس را از درخت آویزان کنند ‘ادعا می کند عکاس

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

هزاران نفر از طرفداران ترامپ در 6 ژانویه در حالی که کنگره پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب را تصدیق می کرد به ساختمان کاپیتول ایالات متحده حمله کردند. پنج نفر در جریان ضرب وشتم جان خود را از دست دادند ، POTUS به طور فزاینده ای به دلیل “تحریک” پیروان خود برای شروع خشونت مقصر شناخته شد.

یک عکاس رویترز که در 6 ژانویه ضایعاتی را که كلیپت ایالات متحده را در برگرفت پوشش داد ، ادعا كرد كه وی از معترضین متجاوز به ساختمان شنیده است كه مایك پنس معاون رئیس جمهور را از درخت به عنوان “خائن” آویزان كرد.

جیم بورگ ، سردبیر عکسهای خبری رویترز در دی سی ، با انتشار توئیتی اعلام کرد که شنیده است چندین آشوبگر در پایتخت گفته اند “امیدوارند مایک پنس معاون رئیس جمهور را پیدا کنند و با حلق آویز کردن وی از درخت کپیتول هیل به عنوان خائن اعدام کنند”.

تصاویر ارسال شده از صحنه خشونت نشان می دهد که حلقه ای از یک قاب چوبی در جبهه غربی کاپیتول آویزان است ، جایی که مایک پنس ریاست جلسه مشترکی از کنگره را بر عهده داشت که برای تأیید پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب برگزار شد.

گفته می شود پنس و خانواده اش هنگام حمله به ساختمان ، فریاد “شورشیان” را می شنوند که “مایک پنس کجاست” ، منبع نزدیک به معاون رئیس جمهور گفته شد CNN.

معاون رئیس جمهور با همسرش کارن پنس ، دختر شارلوت و برادر ، نماینده گرگ پنس ، ایالت ایندیانا ، برای صدور گواهینامه تشریفات آرا کالج انتخاباتی همراه شد.

بعد از اینکه اوباش مجبور به داخل ساختمان شدند ، پنس و سایر قانونگذاران مجبور به تخلیه شدند.

فیلم منتشر شده در فضای آنلاین نشان می دهد که آشوبگران وارد دفتر رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی می شوند ، در حالی که تابلویی را بالای در خانه اش شکسته اند و روی صندلی در طبقه کنگره که لحظاتی قبل مایک پنس در آنجا نشسته بود نشسته اند.

مشخص نیست افرادی که عکاس به آنها مراجعه می کند در صورت یافتن قانونگذاران ، قصد انجام چه کاری را داشتند.

ترامپ انتقاد از “عدم شجاعت” پنس

در آستانه هرج و مرجی که روز چهارشنبه کنگره را درگیر خود کرد ، مایک پنس معاون رئیس جمهور توسط دونالد ترامپ به عدم “شهامت” برای امتناع از مداخله برای جلوگیری از تأیید کنگره از نتایج انتخابات ریاست جمهوری که رئیس جمهور بارها ادعا کرده بود متهم شد علیه او “تقلب” کرد.

“مایک پنس شجاعت انجام کاری را که باید برای محافظت از کشور ما و قانون اساسی ما انجام می شد ، نداشت ، و به دولت فرصت می داد مجموعه ای از واقعیت ها را اصلاح کند ، نه موارد جعلی یا نادرستی را که قبلاً از آنها خواسته شده بود گواهی دهند. ایالات متحده حقیقت را طلب می کند! ” رئیس جمهور توییت کرد ، در پستی که پس از آن حذف شده است.

تماس با اوست ترامپ

در پی آخرین اتفاقات ، گروهی از قانون گذاران رو به رشد ، از جمله حداقل یک جمهوری خواه ، حمایت خود را از سلب اختیارات ترامپ در ماده 25 متمم یا استیضاح وی ابراز داشته اند.

دونالد ترامپ مورد انتقاد گروه های منتقد منتقد ، به رهبری نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان و رهبر اکثریت سنا ، چاک شومر ، قرار گرفته و نقش ادراک شده خود را در “تحریک” خشونت های پایتخت نشان می دهد.

©
رویترز / شانون استپلتون

معترضان طرفدار ترامپ در یک راهپیمایی برای اعتراض به صدور گواهینامه نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده توسط کنگره آمریکا ، در ساختمان Capitol ایالات متحده در واشنگتن ، ایالات متحده ، 6 ژانویه 2021 با پلیس درگیر شدند.

در 7 ژانویه ، دموکراتها از مایک پنس ، معاون رئیس جمهور خواستند تا با اصلاحیه 25 ، که ترامپ را قبل از تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه از سمت خود برکنار کند ، استفاده کند.

با این حال ، پنس گفته است که او از این تماس پشتیبانی نمی کند.