آشفتگی سیاسی پرو ؛ زنان لهستانی اعتراض به قانون ضد سقط جنین؛ توطئه گزارش شده توسط ترامپ علیه ایران

آشفتگی سیاسی پرو ؛ زنان لهستانی اعتراض به قانون ضد سقط جنین؛ توطئه گزارش شده توسط ترامپ علیه ایران

https://cdn1.img.sputniknews.com/img/107829/74/1078297401_0:0:1200:675_1200x675_80_0_0_566f3e274dab110bf44bd18dda918b2f.jpg

اسپوتنیک بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/radio-political-misfits/202011181081198130-perus-political-turmoil-polish-women-protest-anti-abortion-law-trumps-reported-plot-against-iran/

پروها در روزهای اخیر در میان هرج و مرج و اعتراضات سومین رئیس جمهور خود را دارند.

لوچو گاراته، روزنامه نگار و مدیر مستقل ComuniCambio ؛ و جیمنا لاسو، مادر مهاجر و دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مطالعات آمریکای لاتین ، برای بحث در مورد بحران سیاسی جاری در پرو با ما همراه باشید. رئیس جمهور مارتین ویزارکارا هفته گذشته برکنار شد ، مانوئل مرینو پنج روز قبل از استعفا یکشنبه دوام آورد و سپس فرانسیسکو ساگاستی از حزب مورادو سه شنبه به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرد. به نظر می رسد صعود ساگاستی در همه جا موجب تسکین شده است. او به عنوان یک مرکزگرا توصیف شده است ، او در بانک جهانی کار می کند ، و مورد علاقه سازمان ایالات متحده است. اما آیا او کارهای بسیار خوبی انجام خواهد داد یا حداقل کارها را به حالت عادی برگرداند؟

جولیان ویگو روزنامه نگار ، فیلمساز و تدوینگر Savage Minds است. آخرین کتاب وی “زلزله در هائیتی: پورنوگرافی فقر و سیاست های توسعه” است. او به ما می پیوندد و درمورد معترضانی که به خیابان ها آمده اند تا علیه سختگیری اخیر قوانین سقط جنین در لهستان توسط دادگاه قانون اساسی این کشور ، تصمیمی که توسط حزب حاکم قانون و عدالت پشتیبانی می شود ، به خیابان ها آمده اند ، بحث می کند.

جان لیمنمدیر مسئول International Policy Digest برای بحث در مورد گزارشی که ادعا می کند دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با مشاوران ملاقات کرده تا درباره حمله احتمالی علیه سایت هسته ای ایران دیدار کند ، به ما می پیوندد. ما همچنین به ترامپ نگاه خواهیم کرد که احتمالاً دستور می دهد نیروهای بیشتری به ترک این کشور و عراق به محض این هفته برسند. دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، روز سه شنبه در مورد عقب نشینی زودهنگام نیروها از افغانستان هشدار داد و گفت که قیمت برای ترک خیلی زود می تواند بسیار بالا باشد و افغانستان می تواند بار دیگر پناهگاه تروریست های بین المللی برای برنامه ریزی حملات شود.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]