آشفتگی سیاسی پرو ؛ بیشتر تحلیل سیاست خارجی بایدن ؛ جنگ قره باغ کوهستانی به پایان می رسد

آشفتگی سیاسی پرو ؛ بیشتر تحلیل سیاست خارجی بایدن ؛ جنگ قره باغ کوهستانی به پایان می رسد

پرو رئیس جمهور جدید خود را سوگند یاد کرده است ، اما این انتقال با اعتراضات و درگیری های شدیدی روبرو شده است.

لوچو گاراته، روزنامه نگار و مدیر رسانه مستقل ComuniCambio ، برای بحث در مورد آخرین مورد در پرو ، جایی که کنگره این کشور به استیضاح رئیس جمهور مارتین ویزکارا رای داده است ، دیگر به وی اعتماد نمی کند که کشور را اداره کند ، به ما پیوست. به طور کلی ، 105 نفر از 130 قانونگذار پرو به اتهامات فساد به برکناری وی رای دادند. “ویزکارا آخرین اتهامات دریافت رشوه به ارزش 2.3 میلیون کف را” بی اساس “و” نادرست “رد کرد [about $635,000] از شركتهايي كه زمان فرمانداري منطقه جنوب موكگوآ ، قرارداد كارهاي عمومي را به دست آوردند ، “گاردين روز سه شنبه گزارش داد. برخي استيضاح وزكارا را كودتا مي خوانند ، در حالي كه برخي ديگر اظهار داشتند كه اين يك رفراندوم براي اداره وي از بيماري همه گير COVID-19 است. اینجا چه اتفاقی افتاده است؟

جفرسون مورلی، یک روزنامه نگار و سردبیر که بیش از 30 سال در روزنامه نگاری در واشنگتن دی سی کار کرده است و نویسنده “شبح: زندگی مخفی جیمز عیسی انگلتون” رئیس سازمان سیا و “مرد ما در مکزیک: وینستون اسکات و تاریخ پنهان” است. از CIA “؛ و جاناتان کوتاب ، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری با ما همراه هستند تا درباره تغییرات احتمالی سیاست خارجی تحت دولت بایدن در مورد اسرائیل ، فلسطین و افغانستان بحث کنیم.

دانیل لازار، روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی” به ما پیوست تا در مورد درگیری خونین قره باغ و تجدید حیات جنگ در افغانستان بحث کنیم. ارمنستان و آذربایجان پس از شش هفته خشونت در منطقه مرزی که مدتهاست مورد مناقشه است ، با آتش بس كامل توافق كرده اند. به عنوان بخشی از این توافق ، سربازان روسی مراقب خواهند بود و صلح بین دو طرف را حفظ می کنند. قره باغ کوهستانی در سطح بین المللی متعلق به آذربایجان شناخته شده است. با این حال ، هزاران ارمنی قومی در آنجا زندگی می کنند. چقدر این معامله برای روسیه است؟

تای هابسون-پاول، بنیانگذار و مدیر سیاستگذاری Concerned Citizens of DC و سازمان دهنده اصلی کمپین 51 برای 51 DC DC ، به ما پیوست تا درمورد مبارزه برای روح حزب دموکرات و شکل گیری سرمایه داری صحبت کنیم. بسیاری از لیبرال ها می گویند که “اکنون جنگ واقعی آغاز می شود” – تا 20 ژانویه صبر کنید ، و سپس ادامه خواهد یافت! آیا مردم واقعاً می دانند این به چه معناست؟ بسیاری از مردم بسیار رای داده اند و مشارکت مدنی خود را به طور کامل معطوف به رأی دادن هر چند سال می کنند. آیا این مسئله باعث می شود که آنها نتوانند در “کار واقعی” متمرکز شوند؟

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected]