آدل برای “تخصیص فرهنگی” با واکنش جدی روبرو شد ، ترس این که “ویروسی شدن عکس جدید” لغو شود

آدل برای “تخصیص فرهنگی” با واکنش جدی روبرو شد ، ترس این که “ویروسی شدن عکس جدید” لغو شود

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

آدل عکسی جدید در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد که نشانگر برخی گره بانتو ، مدل موهای سنتی آفریقایی و پرهای رنگارنگ است – و تقریباً بلافاصله در جهان رواج پیدا کرد. اما دلیل این روند به این دلیل بود که بسیاری از مردم خشمگین شده اند و وی را به تملک فرهنگی متهم می کنند.

هنگامی که آدل عکسی جدید در اینستاگرام خود منتشر کرد و توییتر خود را منفجر کرد ، شهروندان شکسته می شوند که آیا پرهای او ، گره بانتو و بالاترین رنگ پرچم جامائیکا از تصرف فرهنگی است یا قدردانی قابل توجهی.

پس از به اشتراک گذاشتن خواننده و ترانه سرای مشهور عکس خود ، هزاران کاربر با ابراز خشم ، ادعا کردند که آدل می توانست احترام بیشتری قائل شود ، حتی اگر فقط می خواست شیفته فرهنگ جامائیکا باشد. برخی ، با این حال ، استدلال کردند که کاری که آدل انجام داد به سختی نمایندگی بود و حتی ستاره را به خاطر این کار تحسین کردند.

با توجه به اینکه این عکس در سراسر جهان متداول است ، کاربران با یادداشت ها ، شوخی ها و بحث و گفتگوها روبرو شدند و نگرانی های زیادی را مبنی بر اینکه آدل می تواند به یکی دیگر از اهداف فرهنگ لغو تبدیل شود ، افزایش می دهد. بی احترامی یا توهین آمیز.

برخی از کاربران این انتشار را به عنوان تخصیص فرهنگی محکوم کردند و ادعا کردند که “زمان مناسبی نیست” برای انتشار چنین عکس هایی – ظاهراً با اشاره به جنبش ضد نژادپرستی سیاه زندگی مهم است.

با این حال ، همانطور که این واکنش باعث پر شدن موضوعات توییتر شد ، کاربران دیگر اظهار داشتند که آدل هیچ اشتباهی نکرده است ، فقط اقدامی برای قدردانی از فرهنگ جامائیکا یا ادای احترام به کارناوال انجام داده است. حتی برخی از او به عنوان “ملکه” تعریف و تمجید کردند و از وی به خاطر نمایندگی تشکر کردند.

بسیاری از مردم ابراز نگرانی کردند که ممکن است آدل “لغو شود” ، کاربران برای حمایت از خواننده ایستاده اند و اصرار دارند که او شایسته قربانی شدن فرهنگ نیست.

دیگران اوضاع را به الگوهای رفتاری و جوک تبدیل کردند و از آدل با جمله “واگوان” استقبال کردند – روشی جامائیکایی برای پرسیدن “چه اتفاقی می افتد؟”

به نظر نمی رسید همه مدل موهای جدید او را دوست داشته باشند.

شخصی یک ریمیکس به سبک رگی از یکی از معروف ترین آدل های آدل – “Set Fire to the Rain” ارائه داد.